Aby cokolwiek muzykę po podłączeniu gramofonu do swojego systemu, musimy mieć przedwzmacniacz gramofonowy. Sygnał który dociera z wkładki MM lub MC jest zbyt słaby aby został podany bezpośrednio na kolumny lub wzmacniacz. Przedwzmacniacze mają za zadanie wzmocnić delikatny sygnał stukrotnie (np. w przypadku wkładek MM) lub nawet tysiąckrotnie (w przypadku wkładek MC). Zrobienie dobrego phono-stage nie jest łatwą sztuką ani tanią. Jednak dobrze wykonany przedwzmacniacz zdecydowanie pomoże usłyszeć więcej.
Linn Uphorik to najbardziej rozbudowany przedwzmacniacz Linn'a, mogący pracować praktycznie z dowolną wkładką MM oraz MC. Również jednocześnie.

Obwody dual-mono zostały zaprojektowane tak aby zmniejszyć do maksimum szumy oraz zniekształcenia. Wejścia i wyjścia XLR umożliwiają pracę w systemie symetrycznym. Oczywiście mamy do dyspozycji również klasyczne wejścia i wyjścia RCA. Na spodzie urządzenia znajdziemy regulację wszystkich parametrów: wzmocnienia, obciążenia oraz oporności, tak aby dobrać właściwe warunki pracy każdej wkładce. Po nausznym sprawdzeniu ich poprawności, możemy pominąć wszystkie regulatory aby jeszcze bardziej zmniejszyć poziom szumu.

Rezultatem końcowym jest niesamowicie ciche tło na którym następnie pojawiają się fascynujące obrazy muzyczne.

Cena: od 14 500 zł*
* Finalna cena zależy od aktualnego kursu walut oraz opłaty za instalację.
  Cena zawiera podatek VAT


Linn Urika to bardzo nietypowy przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek MC, zaprojektowany aby maksymalnie skrócić ścieżkę sygnału. Wkładamy go do odpowiednio przygotowanego LP12 (musi posiadać zasilacz oraz silnik Radikal) i łączymy bezpośrednio z ramieniem przez wtyk DIN. Urika łączy w jednej obudowie zupełnie niezależne płyty dla lewego i prawego kanału. Wzmacniacz delikatne sygnały z wkładek MC a następnie podaje już wzmocnione przez wyjścia RCA lub XLR.

Całość spoczywa na antywibracyjnej platformie wykonanej z aluminium, która nie tylko zabezpiecza przed szkodliwymi drganiami ale również pełni rolę ekranu przed wpływem zewnętrznych zakłóceń.

Cena: od 16 900 zł*
* Finalna cena zależy od aktualnego kursu walut oraz opłaty za instalację.
  Cena zawiera podatek VAT


Linn Urika 2 to hybrydowa wersja przedwzmacniacza gramofonowego Urika. Czemu hybrydowa? Otóż pierwsza część odpowiedzialna za odbiór sygnału jest całkowicie analogowa, jednak już wyjścia są cyfrowe.

W środku pracuje mikrokontroler który odpowiada za przełączanie parametrów wzmocnienia w zależności od zainstalowanej wkładki. Jest to wyjątkowo wygodne rozwiązanie, gdyż nie trzeba podnosić się z fotela aby zmieć jakiekolwiek warunki pracy układu wzmocnienia. Sercem Uriki 2 jest zaawansowany przetwornik analogowo-cyfrowy (A/D), którego rolą jest bezstratne przesłanie sygnału z wkładki do kompatybilnych z systemem Exakt urządzeń.

Jeśli w naszym systemie mamy jeden z odtwarzaczy Linn DSM z wejściami Exakt Link, możemy podłączyć Urikę jako kolejne źródło w systemie.

Cena: od 18 000 zł*
* Finalna cena zależy od aktualnego kursu walut oraz opłaty za dojazd.
  Cena zawiera podatek VATJeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące rozbudowy, jej kolejności lub sprzętu towarzyszącego prosimy o kontakt.

Comments are closed.