W gramofonach z tzw. pływającym zawieszeniem do których należy Linn Sondek LP12, łożysko, talerz oraz ramię spoczywa na osobnym elemencie nazywanym sub-chassis. Od jego sztywności oraz wagi zależy w dużej mierze czy zawieszenie odpowiednio pracuje tłumiąc wszelkie wibracje.

Przez lata dostępne było kilka wersji sub-chassis Linn'a oraz kilku innych producentów. Obecnie zalecamy trzy sub-chasssis: Majik, wykonane w całości z aluminium Kore oraz wycinane z jednego bloku Keel.
Sub-chassis Keel. Łączy ono funkcje sub-chassis, płyty ramienia oraz kołnierza mocującego ramię

O ile praktycznie wszystkie historyczne sub-chassis będą zgodne z łożyskiem Karousel, przy jego montażu zalecamy ich wymianę na jedno z nowszych sub-chassis. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wszystkie elementy są odpowiednio sztywno zamontowane jak również nie występuje przekoszenie względem innych elementów zawieszenia, co czasami ma miejsce w gramofonach mających ponad 20 i więcej lat. Dlatego tak ważne jest aby montaż został wykonany przez przeszkolonego specjalistę, który upewni się że wszystkie elementy zawieszenia gramofonu pracują ze sobą synergicznie.
Sub-chassis Linn Majik wykonane jest z kanapki aluminium oraz występuje w następujących wersjach:
- dla ramion Linn, Jelco oraz Pro-Ject
- dla ramion Regi (nowy i stary standard)
- dla ramion SME oraz Graham
- dla ramienia Naim Aro

Cena: od 2 550 zł*
* Finalna cena zależy od aktualnego kursu walut oraz opłaty za instalację.
  Cena zawiera podatek VAT

Sub-chassis Linn Kore wykonane w całości z aluminium co zdecydowanie usztywnia całą konstrukcję oraz występuje w następujących wersjach:
- dla ramion Linn, Jelco oraz Pro-Ject
- dla ramienia Naim Aro

Zalecamy je do montażu ramion Linn Akito (wszystkie wersje), Linn Ittok (wszystkie wersje), Linn Ekos (1 i 2) oraz nowego ramienia Linn Arko.

Dzięki aluminiowej płycie ramienia minimalizujemy ruchy w płaszczyźnie łożysko - talerz - ramię i poprawiamy warunki pracy każdej wkładki gramofonowej, co przekłada się na lepszą reprodukcję muzyki zapisanej na płycie.

Cena: od 5 450 zł*
* Finalna cena zależy od aktualnego kursu walut oraz opłaty za instalację.
  Cena zawiera podatek VAT

Sub-chassis Linn Keel zostało wycięte z jednego bloku aluminium. Specjalna, antywibracyjna podstawa o strukturze plastra miodu zapewnia minimalizację wibracji oraz masy, jednocześnie zapewniając maksymalną sztywność w krytycznych punktach.

Występuje ono w trzech wersjach:
- dla ramion Linn Arko oraz Ekos SE
- dla ramion Linn Ittok
- dla ramienia Naim Aro

Cena: od 17 500 zł*
* Finalna cena zależy od aktualnego kursu walut oraz opłaty za dojazd.
  Cena zawiera podatek VATJeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące rozbudowy, jej kolejności lub sprzętu towarzyszącego prosimy o kontakt.

Comments are closed.